Pôžičky aj pre nezamestnaných

25.11.2015 at 10:49


Pôžičky aj pre nezamestnaných

geralt / Pixabay

Ak ste momentálne nezamestnanía potrebujete požičať, určite nájdete niektoré pôžičky aj pre nezamestnaných spomedzi mnohých úverových produktov na našom finančnom trhu. Keďže nezamestnaní nemôžu a nemajú ako dokladovať príjem, musíte sa zamerať práve na takýto typ úverov a pôžičiek u nás. Nie vždy musia byť nutne takéto pôžičky aj extrémne nedostupné či nevýhodné, záleží to od konkrétnej ponuky, ručenia a tiež od toho, koľko si chcete požičať.

V banke ako nezamestnaný nepochodíte, pretože podmienkou získania bankového úveru je mať trvalý príjem buď zo zamestnania alebo podnikania a vedieť ho dokladovať či už priamo potvrdením od zamestnávateľa alebo z daňového úradu či výpisom z účtu. Ak máte záujem teda o pôžičky aj pre nezamestnaných, treba sa obrátiť na nebankový sektor a ich úvery. Podľa toho, či chcete menšiu sumu alebo väčšiu, záleží to, za akých podmienok si viete takto požičať.V prípade, že Vám stačí aj menšia finančná hotovosť, úplne kľudne si môžete zvoliť napríklad online pôžičky bez dokladovania príjmu, ktoré vybavíte z pohodlia domova a len s občianskym preukazom. Získať môžete do 400 Eur na maximálne 6 mesiacov pri úroku okolo 25%. Pokiaľ uprednostňujete osobný kontakt, pri takejto žiadosti môžete bez dokladovania príjmu získať do 1 000 Eur a to až na 24 mesiacov a pri podobnom úroku. Toto všetko aj bez ručenia a ručiteľa.

V prípade nutnosti vyššieho úveru je treba založiť nehnuteľnosť. Úvery so založením bytu či domu nevyžadujú iné dokladovanie, takže toto sú tiež pôžičky aj pre nezamestnaných. Výhoda je v dlhšej dobe splácania a lepšom úroku pod 20%, takže máte výhodnejšie podmienky. Pozor ale tiež na všetky poplatky a dobre si prečítajte úverovú zmluvu, aby ste pre jeden nedoplatok neprišli o strechu nad hlavou. Požičať si takto viete zvyčajne do 50% z hodnoty nehnuteľnosti.

Vďaka novej legislatíve je poplatok za vedenie úverového účtu minulosťou a to sa týka nielen hypotekárnych ale aj spotrebných úverov v bankách. Pokiaľ Vás tento produkt zaujal, kľudne si pozrite našich poskytovateľov z celého Nitrianskeho kraja!