Ako získať konsolidačný úver

Ako získať konsolidačný úver
hostsh / Pixabay

Pre zlepšenie svojej situácie s úvermi sa používa konsolidačný úver. Ide o takú pôžičku, ktorá má viacero úverov, napríklad aj tie, ktoré už nestíhate splácať, zlúčiť do jednej. Staré úvery sa novou pôžičkou vyplatia tak, aby ste platili buď menej mesačne a teda zvládali nároky na dlh alebo tak, aby ste menej preplatili na celkových nákladoch na dlh. Takýto proces sa volá aj konsolidácia a je bežným vo svete financií, dokonca je často využívaným úverovým nástrojom.
Najvýhodnejšie je zobrať konsolidačný úver z banky.

Je to preto, lebo bankové úroky sú lepšie a výhodnejšie ako nebankové. Vďaka tomu je konsolidácia výhodnejšia a naozaj sa oplatí. Pre získanie najlepšieho úveru je ale nutné založiť nehnuteľnosť, na tento účel sa ideálne hodí aj americká hypotéka, kde založíte nehnuteľnosť a môžete čerpať až 70% z jej hodnoty. Peniaze môžete použiť ako chcete, čiže na uhradenie akýchkoľvek starých pôžičiek alebo záväzkov.

Na získanie bankového úveru na konsolidáciu je ale potrebné dokladovať príjem a tiež mať v poriadku finančný a úverový register. Pre niektorých to ale nie je také jednoduché a preto sa obracajú na nebankové subjekty. Aj tie umožňujú založiť nehnuteľnosť a získať úver, ktorý sa dá použiť na konsolidáciu, ale už to nebude za tak výhodných podmienok.

Kým v banke máte úrok od 5 do 7 percent, v prípade nebankových pôžičiek je to veľakrát viac ako dvojnásobok.

To, či sa Vám konsolidačný úver oplatí, je ale závislé aj od toho, aké sú poplatky spojené či už so splatením starých dlhov alebo aj so získaním nového úveru. Pokiaľ si rozložíte splácanie na dlhšie obdobie, v banke až do 25 rokov, pri nebankovke do takých 10 rokov, môžete značne znížiť mesačnú splátku, ale zároveň sa tým úver predraží. Ak máte finančné problémy a naháňa Vás i exekútor, obráťte sa radšej na nebankovky, ktoré Vám peniaze poskytnú skôr ako banky.