Bankové úvery na čokoľvek – pôžičky bez ručenia

Úvery na čokoľvek
Skitterphoto / Pixabay

Medzi bankové úvery na čokoľvek určite patria spotrebné úvery bez dokladovania účelu, ktoré získate v každej banke. Jedná sa o veľmi jednoducho získateľné pôžičky bez ručenia alebo nutnosti zháňania ručiteľa. Musíte mať ale vlastný príjem a vedieť ho doložiť buď potvrdením od zamestnávateľa, cez daňové priznanie, alebo výpis z účtu. Podobné bezúčelové pôžičky sú k dispozícii aj pri nebankových subjektoch, ktoré ich poskytujú aj bez zbytočných dokladov.

Najprv k tým bankovým, ktoré majú lepšie podmienky na splatenie, ale ťažšie na získanie. Aj keď sa zdá, že banky ich požičajú každému, bezúčelové spotrebné úvery nie sú len tak ľahko získateľné ako sa zdá. Okrem potvrdenia o plate musíte mať aj čistú finančnú minulosť a byť bez neuhradených záväzkov po splatnosti. Taktiež sa na schválenie čaká niekoľko dní. Za to získate odmenu v podobne úroku od 10 do 13%, splatnosť až na 7 rokov a limit do 20 000 Eur.

Ak si z nejakého dôvodu nemôžete alebo nechcete požičať v banke, tak úvery na čokoľvek sú aj v ponuke nebankových subjektov. V podstate ide o pôžičky bez dokladovania účelu s tým, že pri určitých sumách nie je nutné dokladovať ani príjem. Ak si požičiavate napríklad do 500 Eur, vystačíte si len s občianskym preukazom a do hodiny môžete mať úver schválený.

Informácie: Pokiaľ si chcete požičať viac, musíte už dokladovať príjem, prípadne si nájsť ručiteľa alebo ručenie.

Nebankové subjekty majú ale kratšiu splatnosť, maximálne 48 mesiacov a vyššie úroky, od 20 % ročne vyššie. Pre tých, čo majú záujem o viac peňazí, môžu banky aj nebankovky osloviť úvermi so založením nehnuteľnosti. Tiež ide o úvery na čokoľvek, avšak majú dlhšiu splatnosť a vďaka založeniu nehnuteľnosti aj nižší úrok. Pri týchto pôžičkách si ale dajte pozor najmä na to, aby ste ich vedeli bez väčších problémov splatiť, pretože prísť o strechu nad hlavou je zlé.

Čo sa týka rôznych bezúčelových a účelových krátkodobých aj dlhodobých úverov, tak súčasné podmienky sú pomerne priaznivé. Aktuálne ponúka spotrebný bezúčelový úver s úrokom už od 7,5% Sberbank banka. O niečo vyšší úrok, od 9,9% majú internetové banky ZUNO aj mBank. Nebankové pôžičky sú v Slovenskej požičovni s úrokom od 7,5%, v HomeCredite od 14,86% a v Ceteleme od 15,09%. Aktuálne mBank ponúka účelové hypotéky už od 2,79%, VÚB ich má s úrokom od 2,94% a Sperbank má hypotéku už od 3,19%. Aj v prípade bezúčelovej hypotéky si môžete požičať najvýhodnejšie v mBank od 3,39%, v ČSOB je to napríklad od 3,55%, v SLSP od 3,69% a v UniCreditBank je úrok od 3,79%.