Nákup na splátky cez internet

JamesDeMers / Pixabay

Veľmi obľúbeným spôsobom už aj u nás je nákup na splátky cez internet. Keďže nakupovanie cez internet a online shopping majú stále väčšiu obľubu, je už len otázkou času, kedy sa toto nakupovanie rozšíri masívne aj o formu splátok. Zatiaľ takúto možnosť ponúkajú najväčšie alebo najznámejšie eshopy, ale postupne sa pridávajú aj menšie obchody. Kúpiť si na splátky si môžete prakticky čokoľvek od kosačky na trávu až po sedaciu súpravu a samozrejme elektro.

Ak si chcete v pohodlí domova vybrať tovar a neplatiť zaň v hotovosti, ale cez pôžičku, najprv je potrebné si zistiť, ktorý obchod ponúka takúto možnosť splátkového predaja. Väčšinou sú to obchody, ktoré už majú na úvodnej stránke oznámenie o tejto výhode, prípadne priamo pri výrobkoch je označenie, že si ich môžete kúpiť na splátky. Podobná možnosť ešte býva priamo v košíku tovaru. Ako funguje nákup na splátky cez internet? Naozaj je to rýchle a jednoduché.

Po tom, čo si vyberiete tovar a budete zaň chcieť zaplatiť, je možné okrem platby hotovosťou si vybrať aj možnosť požiadania o pôžičku. To sa realizuje cez splátkové spoločnosti, ktoré sú Vám určite známe, keďže podnikajú na celom Slovensku. Buď na stránke eshopu alebo na novej stránke splátkovej spoločnosti vyplníte elektronickú žiadosť, tú odošlete a po schválení úveru, čo obvykle trvá zopár hodín, maximálne 24, Vám obchod tovar pošle a nemusíte platiť.

Domov Vám potom príde okrem tovaru, čo ste si kúpili, aj kalendár splátok a informácie od splátkovej spoločnosti. Nákup na splátky sa dá väčšinou do určitej hranice, obvykle od 500 do 1 000 Eur, realizovať aj bez dokladovania príjmu a postačuje na to len Váš občiansky preukaz. Úroková miera je výhodnejšia ako pri iných nebankových pôžičkách, väčšinou len do 15%. Tiež je možné natrafiť aj na zaujímavé akcie, že neplatíte akontáciu, alebo úver nepreplatíte.