Nebankové pôžičky online

Pokiaľ si chcete požičať od nebankových subjektov, medzi finančné produkty patria nebankové pôžičky online. Ide o pôžičky, ktoré v sebe spájajú výhody nebankových úverov, čiže rýchlosť a dostupnosť aj bez väčšieho dokladovania a tiež pohodlné vybavenie cez internet. Vďaka tejto kombinácii majú tieto finančné pôžičky veľkú výhodu, ktorá vyvažuje aj nevýhodu typickú pre tieto úvery, čiže vyšší úrok. Na to, aby ste takéto pôžičky získali, nie je treba ani veľa námahy. Najprv si musíte nájsť poskytovateľov takýchto úverov. Býva to jednoduché, buď ich nájdete v internetovej inzercii, alebo aj v bežnej inzercií.

Charakteristické pre nich je, že už na úvodnej webstránke majú online formulár, ktorého vyplnením a odoslaním viete požiadať o úver. Na to, aby ste peniaze dostali, pritom zväčša nie je potrebné nič iné, ani dokladovať príjem a väčšina poskytovateľov ani nenahliada do bankových a úverových registrov, čo aj zvyšuje dostupnosť.

Nebankové pôžičky online sa teda vybavujú tak, že vyplníte internetový formulár, odošlete ho a ostatné už necháte na pracovníka nebankovky, ktorý vyhodnocuje žiadosť v centrále. Do 2 alebo 3 hodín väčšinou dostanete výsledok o rozhodnutí, pretože tak krátko trvá celý proces posudzovania a schvaľovania. Tieto úvery nevyžadujú z Vašej strany ani žiadne ručenie, ani nie je potrebné dokladovať, na čo ste peniaze použili, takže ide o bezúčelové pôžičky online.

Čo sa týka úverového limitu, je menší ako majú ostatné pôžičky, väčšinou si môžete požičať len do 300 Eur a maximálne na 12 mesiacov, avšak na úvod, keď ste nový klient, je to menej, takže napríklad prvá pôžička môže byť len na 30 Eur a 14 dní. Nebankové pôžičky online ale majú tú výhodu, že keď si budete požičiavať opakovane, tento limit na úver ako aj maximálna doba splatnosti sa budú predlžovať. Úroková sadzba sa pohybuje niekde od 15 do 25 percent.

Nebankové pôžičky sú v Slovenskej požičovni s úrokom od 7,5%, v HomeCredite od 14,86% a v Ceteleme od 15,09%. Aktuálne mBank ponúka účelové hypotéky už od 2,79%, VÚB ich má s úrokom od 2,94% a Sperbank má hypotéku už od 3,19%.