Okamžitá pôžička

stux / Pixabay

Okamžitá pôžička je typ rýchleho úveru, kedy máte peniaze takpovediac do pár hodín po žiadosti o schválenie na ruke. Týmito pôžičkami sa zaoberajú banky aj nebankové subjekty, zo svojej podstaty však musí ísť ruka v ruke s takýmto financovaním aj jeho rýchly a jednoduchý schvaľovací proces. V prípade bánk to však nie je také rýchle a preto existuje v ich prípade v podstate len jeden spôsob, ako okamžitú pôžičku získať a to byť veľmi bonitným klientom. V prípade, kedy vám na účet pravidelne chodí výplata, ste dlhoročným klientom banky a máte tam pomerne vysoké obraty, môžete bez problémov zájsť do banky a požiadať napríklad o povolené prečerpanie na účte. 

Do pár hodín, ešte v ten istý deň, vám môže banka žiadosť schváliť a môžete tak z účtu vyberať aj tie peniaze, ktoré tam fyzicky nemáte. Ako sme si ale už povedali, aby to bolo takéto rýchle a bezproblémové, musíte mať dobrý príjem a históriu.

Navyše, pri povolenom prečerpaní sú bankové úroky častokrát podobné ako pri nebankových pôžičkách. Okamžitú pôžičku tak môžete mať aj z nebankovky. Tam postup získania závisí od toho, aký druh takejto pôžičky si chcete zobrať. Pri pôžičke cez telefón vám stačí len požiadať o pôžičku prostredníctvom telefonátu s operátorom. Ak budete žiadať o pôžičku cez internet, musíte vyplniť internetový formulár. Vždy ale istý čas potrvá, kým získate peniaze na účet.

Najrýchlejším spôsobom je teda osobné stretnutie či už v regionálnej kancelárii nebankovej spoločnosti alebo u vás doma s jej obchodným zástupcom. Výhodou je, že do 30 minút od spísania žiadosti získate peniaze na ruku a v hotovosti. Takáto okamžitá pôžička je zväčša ručená zmenkou, je bezúčelová a doba splatnosti je skôr kratšia od 6 do 24 mesiacov. Pokiaľ si požičiavate prvýkrát, dostanete možno menší úverový limit pár stoviek Eur, neskôr sa zvýši.