Porovnanie spotrebných úverov

Porovnanie spotrebných úverov medzi nebankovými spoločnosťami a bankami je hlavne o výške úroku a o spôsobe dokladovania schopnosti úver splácať. Spotrebné úvery môžeme deliť ešte na menšie, ktoré sú približne do 1000 eur a väčšie, ktoré môžu dosahovať niekoľko tisíc eur. Všeobecne je známe, že banky vám ponúknu nižšie úroky. Napríklad niektoré majú v ponuke úver, kde je úroková sadzba 8,9 percenta. Výška tohto úroku je najviac 25000 eur.

Presná výška úroku sa môže meniť v závislosti od podmienok banky a od vašej bonity, čo je schopnosť splácať úver. Aby ste banku presvedčili, že s tým nebudete mať problém, musíte dokladovať dostatočnú výšku vášho stáleho prímu a niekedy aj zamestnanie. Pokiaľ by ste s niečím mali problém, môžete to vynahradiť spoluručiteľom, ktorý uvedené podmienky spĺňať.

Doba splatnosti je rôzna a záleží predovšetkým od výšky úveru, ale najviac to je desať rokov.

Nebankové spoločnosti vám poskytnú spotrebný úver v menšej výške, keď bez ručiteľa to je len do 5000 eur. Vyššie sumy už potrebujete založiť nehnuteľnosťou. Výška úrokov začína približne od 15 percent, pričom pri takomto úročení musíte predložiť potvrdenie o príme. Doba splatnosti je rôzna, ale najviac je desať rokov. Porovnanie spotrebných úverov ale môže byť pre nebankové spoločnosti aj výhodnejšie a to vtedy, ak máte úver s nulovým úrokom.

Takýto úver nie je bežný, ale spoločnosti ho ponúkajú v rámci svojich reklamných akcií, čím chcú získať nových klientov. Využiť sa dá pri nákupe konkrétneho tovaru v obchode, ktorý si pôjdete kúpiť na splátky. Ak stojí tovar napríklad 500 eur, tak prvú splátku v hodnote 50 eur zaplatíte hneď v hotovosti a potom deväť mesiacov budete splácať deväť splátok po 50 eur. Tak zaplatíte iba 500 eur. Toto porovnanie spotrebných úverov je teda lepšie pre nebankovky.