Pôžička do 24 hodín

Pôžička do 24 hodín
nile / Pixabay

Pôžička do 24 hodín sa využíva najmä vtedy, keď potrebujete peniaze skutočne veľmi rýchlo. Ponúkajú ich nebankové spoločnosti, keďže tie vedia ponúknuť produkt, pri ktorom nemusíte dokladovať svoj príjem ani zamestnanie. To by totiž vybavovanie pôžičky predĺžilo. Keďže banky tieto potvrdenia potrebujú pri každej pôžičke, pôžičku do 24 hodín v nej nedostanete. Jediná výnimka je povolené prečerpanie účtu, čiže debet, ale aj ten si najskôr musíte vybaviť. Potom ho môžete využívať kedykoľvek chcete, bez toho, aby ste museli oň niekoho žiadať.

Jednoducho si peniaze vyberiete z účtu buď v banke, alebo v bankomate, prípadne môžete takto prečerpať účet aj pri nákupoch pomocou debetnej, alebo kreditnej karty. Aby vám bol debet povolený, musia vám naň chodiť pravidelné platby, najlepšie výplata. Podľa nich vám banka prizná aj výšku debetu. Splácanie je automatické, keď si dlžoba sťahuje sama z úhrad.

Jedná sa o príjem, ktorý vám príde na účet a banka si z neho stiahne dlžnú sumu. Výhodou je, že hneď ako takto splatíte dlžobu, môžete si zase peniaze z debetu vybrať. Výška úrokov je od 16 do 20 percent. Iná môže byť pôžička do 24 hodín v nebankových spoločnostiach. Sú to najmä SMS pôžičky, ktoré si vybavíte len pomocou sms správy. Požičať si takto môžete až do výšky 350 eur, pričom celá transakcia môže od žiadosti až po vyplatenie peňazí trvať len deň.

Problémom môže byť doba splatnosti, ktorá je len niekoľko dní, najviac však jeden mesiac. Iné to je, keď sa získa pôžička do 24 hodín prostredníctvom internetu. Podmienky sú podobné ako pri sms pôžičkách, ale rozdiel je v dobe splatnosti. Tá môže byť až niekoľko mesiacov. Všetky takéto rýchle pôžičky majú pomerne vysoké úroky. Tie dosahujú niekoľko desiatok percent, ale výnimkou nie sú ani úroky, ktoré majú viac ako sto percent, prípadne ešte viac.