Pôžičky aj pre nezamestnaných

Pôžičky aj pre nezamestnaných
geralt / Pixabay

Ak ste momentálne nezamestnanía potrebujete požičať, určite nájdete niektoré pôžičky aj pre nezamestnaných spomedzi mnohých úverových produktov na našom finančnom trhu. Keďže nezamestnaní nemôžu a nemajú ako dokladovať príjem, musíte sa zamerať práve na takýto typ úverov a pôžičiek u nás. Nie vždy musia byť nutne takéto pôžičky aj extrémne nedostupné či nevýhodné, záleží to od konkrétnej ponuky, ručenia a tiež od toho, koľko si chcete požičať.

V banke ako nezamestnaný nepochodíte, pretože podmienkou získania bankového úveru je mať trvalý príjem buď zo zamestnania alebo podnikania a vedieť ho dokladovať či už priamo potvrdením od zamestnávateľa alebo z daňového úradu či výpisom z účtu. Ak máte záujem teda o pôžičky aj pre nezamestnaných, treba sa obrátiť na nebankový sektor a ich úvery. Podľa toho, či chcete menšiu sumu alebo väčšiu, záleží to, za akých podmienok si viete takto požičať.

V prípade, že Vám stačí aj menšia finančná hotovosť, úplne kľudne si môžete zvoliť napríklad online pôžičky bez dokladovania príjmu, ktoré vybavíte z pohodlia domova a len s občianskym preukazom. Získať môžete do 400 Eur na maximálne 6 mesiacov pri úroku okolo 25%. Pokiaľ uprednostňujete osobný kontakt, pri takejto žiadosti môžete bez dokladovania príjmu získať do 1 000 Eur a to až na 24 mesiacov a pri podobnom úroku. Toto všetko aj bez ručenia a ručiteľa.

V prípade nutnosti vyššieho úveru je treba založiť nehnuteľnosť. Úvery so založením bytu či domu nevyžadujú iné dokladovanie, takže toto sú tiež pôžičky aj pre nezamestnaných. Výhoda je v dlhšej dobe splácania a lepšom úroku pod 20%, takže máte výhodnejšie podmienky. Pozor ale tiež na všetky poplatky a dobre si prečítajte úverovú zmluvu, aby ste pre jeden nedoplatok neprišli o strechu nad hlavou. Požičať si takto viete zvyčajne do 50% z hodnoty nehnuteľnosti.

Vďaka novej legislatíve je poplatok za vedenie úverového účtu minulosťou a to sa týka nielen hypotekárnych ale aj spotrebných úverov v bankách. Pokiaľ Vás tento produkt zaujal, kľudne si pozrite našich poskytovateľov z celého Nitrianskeho kraja!