Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia

Rýchle nebankové úvery
DariuszSankowski / Pixabay

Ak potrebujete peniaze a nechcete ručiť majetkom či ručiteľom, pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia sú pre Vás k dispozícii ako súčasť ponuky nebankových úverov na menšie sumy. Práve nižší úverový limit dovoľuje totiž nebankovkám požičať aj v prípade, že nechcete alebo nemôžete ručiť za úver. K dispozícii je niekoľko rôznych produktov takéhoto typu, napríklad pôžičky cez SMS, úvery cez telefón, úvery cez internet alebo klasické rýchle nebankové úvery. Pokiaľ máte čas a chcete si vyrokovať lepšie podmienky, nájdite si vo svojom okolí zástupcu pre svoj región ohľadom nebankových pôžičiek a dohodnite si s ním stretnutie.

Niektoré tieto nebankovky potrebujú od Vás aj potvrdenie od príjmu na vybavenie pôžičky, preto si zistite, či je tomu tak aj vo Vašom prípade. Ak áno, tak si radšej nájdite takého poskytovateľa, ktorý na vybavenie potvrdenie nechce. Touto formou si môžete požičať do 500 Eur až na 24 mesiacov.

Úroková miera je ale vyššia, pretože je tu tiež značné riziko nesplatenia, pripravte sa preto na úrok od 20 do 25%. Pôžičky na nezamestnaných bez ručenia ale môžete vybaviť aj tak, aby ste sa s nikým stretať nemuseli. Napríklad cez internet môžete zažiadať online o úver do 350 Eur na 6 až 12 mesiacov, pričom na vybavenie nie je nutné nikam chodiť ani sa s nikým stretnúť a všetko vybavíte online. Podobne, cez internet, je nutné sa zaregistrovať aj pri SMS pôžičke.

Po schválení registrácie si potom môžete kedykoľvek požičať už len zaslaním SMSky na určité špeciálne číslo nebankovky. Telefonické pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia fungujú tiež podobne, pričom pôžičku si vybavíte len zavolaním na telefonickú linku nebankovky. Tu pozor ale na rôzne audiotextové čísla, kam zavolanie stojí aj niekoľko Eur za minútu. Na rozdiel od osobného vybavenia, neosobné prináša menší limit len do 300 až 400 Eur a vyšší úrok od 25%.

Čo sa týka rôznych bezúčelových a účelových krátkodobých aj dlhodobých úverov, tak súčasné podmienky sú pomerne priaznivé. Aktuálne ponúka spotrebný bezúčelový úver s úrokom už od 7,5% Sberbank banka. O niečo vyšší úrok, od 9,9% majú internetové banky ZUNO aj mBank.