Pôžičky pre zamestnaných

MarkoLovric / Pixabay

Pôžičky pre zamestnaných sú jednoznačne doménou bánk. Nájsť ich môžete v každej banke a je ich niekoľko typov, podľa toho, na čo peniaze potrebujete. Môžete si požičať na auto, na rekonštrukciu bytu, na stavbu domu alebo bezúčelovo, kedy nemusíte banke dokladovať to, na čo ste peniaze použili a ako. Výhodou je, že keďže viete zdokladovať svoj príjem, získate aj zaujímavé úrokové podmienky. Nebankové spoločnosti preto z hľadáčika naozaj vynechajte. Ak si chcete požičať na bývanie, pôjde o hypotekárnu pôžičku.

Ak si chcete požičať na bývanie, pôjde o hypotekárnu pôžičku. Jedná sa o dlhodobý typ úveru, kedy ako zálohu za splatenie dávate nehnuteľnosť, ktorú kupujete alebo staviate. Splácať môžete aj 30 rokov, to preto, lebo ak si požičiavate vyššiu sumu peňazí, aby ste sa zmestili do svojho rodinného rozpočtu so splátkami. Úroky pri hypotekárnych pôžičkách sú dnes od 4 do 6 percent.

Na to, aby ste získali takéto pôžičky pre zamestnaných, potrebujete dostatočný príjem.

Spotrebné úvery účelové, čiže napríklad na rekonštrukciu domu, výmenu okien alebo kúpu nového či ojazdeného auta môžete získať aj pri menšom príjem, podstatné je, aby vám výpočet v banke vyšiel tak, že sa zmestíte do maximálneho počtu splátok pri sume, ktorú požadujete. Ak sa jedná o účelové úvery, úroky sú o niečo nižšie ako pri bezúčelových, okolo 10 percent. Doba splatnosti je rôzna pre každý produkt, býva to od 12 do 60 mesiacov, ojedinele aj viac.

Bezúčelové spotrebné úvery patria medzi tie pôžičky pre zamestnaných, kde nemusíte banke dokladovať to, ako ste peniaze použili. Môžete ich využiť teda na čokoľvek. Podmienky sú podobné ako pri účelových, až teda na úrokovú sadzbu, tá býva o 1 – 2 percentá vyššia. Pri všetkých týchto pôžičkách platí, že okrem pravidelného príjmu by ste nemali mať ani záznam v úverovom registri. To by vám mohlo úrok zdvihnúť alebo by ste aj nemuseli pôžičku dostať.

Čo sa týka rôznych bezúčelových a účelových krátkodobých aj dlhodobých úverov, tak súčasné podmienky sú pomerne priaznivé. Aktuálne ponúka spotrebný bezúčelový úver s úrokom už od 7,5% Sberbank banka. O niečo vyšší úrok, od 9,9% majú internetové banky ZUNO aj mBank. Nebankové pôžičky sú v Slovenskej požičovni s úrokom od 7,5%, v HomeCredite od 14,86% a v Ceteleme od 15,09%. Aktuálne mBank ponúka účelové hypotéky už od 2,79%, VÚB ich má s úrokom od 2,94% a Sperbank má hypotéku už od 3,19%. Aj v prípade bezúčelovej hypotéky si môžete požičať najvýhodnejšie v mBank od 3,39%, v ČSOB je to napríklad od 3,55%, v SLSP od 3,69% a v UniCreditBank je úrok od 3,79%.

Vďaka novej legislatíve je poplatok za vedenie úverového účtu minulosťou a to sa týka nielen hypotekárnych ale aj spotrebných úverov v bankách. Pokiaľ Vás tento produkt zaujal, kľudne si pozrite našich poskytovateľov z celého Nitrianskeho kraja!