Rýchla pôžička cez internet

Ak potrebujete peniaze a chcete si ich vybaviť pohodlne, riešením je rýchla pôžička cez internet, ktorú poskytujú zväčša nebankové spoločnosti. Niektoré banky už tiež začali s tým, že umožňujú o požiadanie úveru aj online formou, dokonca aj celý proces vybavenia pôžičky už prebieha len cez počítač, avšak existujú určité časové rezervy a tiež niekoľko prekážok k tomu, aby sa jednalo o naozaj rýchle pôžičky, ktoré by ste mohli mať schválené ešte v ten istý deň. Pri bankových pôžičkách sa jedná skôr o internetové banky, ktoré sa takýmto produktom prišli na trh ako prvé. 

Na vybavenie však potrebujete mať v danej banke buď účet, alebo dokladovať banke svoj príjem a veľakrát sa to nedá len elektronicky, ale treba poslať potvrdenie poštou alebo zájsť osobne na pobočku. Charakterovo ide o bezúčelové spotrebné úvery, ktoré majú úrok okolo 10 %, čo je celkom výhodná podmienka, ale vybavenie úveru je naozaj náročné.

Naproti tomu, nebanková rýchla pôžička cez internet má výhodu v tom, že na jej získanie Vám stačí len doklad totožnosti. Najprv si nájdete webovú stránku poskytovateľa takýchto úverov, potom si zvolíte v elektronickom formulári výšku pôžičky, maximálne do 350 Eur. Vyplníte už len svoje osobné údaje a formulár odošlete. Požičať si môžete na prvýkrát menej, zväčša do 50 Eur, po určitom čase, keď budete klientom dlhšie, sa limit zvýši. Splatnosť je na úvod 14 dní.

Maximálna splatnosť dosahuje niekoľko mesiacov, obvykle 6. Úroková sadzba je od 15 do 25 percent, čo veľmi závisí od nebankovky. Rýchla pôžička cez internet má výhodu aj v tom, že schvaľovací proces väčšinou nezahŕňa prehľadávanie registrov, čo ocenia klienti, ktorí majú nejaké finančné problémy. Peniaze môžete použiť akokoľvek, nie je treba dokladovať účel a veľkou výhodou je, že vďaka online komunikácii trvá schválenie a vyplatenie len pár hodín.

Čo sa týka rôznych bezúčelových a účelových krátkodobých aj dlhodobých úverov, tak súčasné podmienky sú pomerne priaznivé. Aktuálne ponúka spotrebný bezúčelový úver s úrokom už od 7,5% Sberbank banka. O niečo vyšší úrok, od 9,9% majú internetové banky ZUNO aj mBank. Nebankové pôžičky sú v Slovenskej požičovni s úrokom od 7,5%, v HomeCredite od 14,86% a v Ceteleme od 15,09%. Aktuálne mBank ponúka účelové hypotéky už od 2,79%, VÚB ich má s úrokom od 2,94% a Sperbank má hypotéku už od 3,19%. Aj v prípade bezúčelovej hypotéky si môžete požičať najvýhodnejšie v mBank od 3,39%, v ČSOB je to napríklad od 3,55%, v SLSP od 3,69% a v UniCreditBank je úrok od 3,79%.