Úvery na čokoľvek bez dokladovania účelu

Úvery na čokoľvek
Rilsonav / Pixabay

Medzi úvery na čokoľvek určite patria bankové spotrebné úvery bez dokladovania účelu, ktoré získate v každej banke. Jedná sa o veľmi jednoducho získateľné pôžičky bez ručenia alebo nutnosti zháňania ručiteľa. Musíte mať ale vlastný príjem a vedieť ho doložiť buď potvrdením od zamestnávateľa, cez daňové priznanie, alebo výpis z účtu. Podobné bezúčelové pôžičky sú k dispozícii aj pri nebankových subjektoch, ktoré ich poskytujú aj bez zbytočných dokladov.

Najprv k tým bankovým, ktoré majú lepšie podmienky na splatenie, ale ťažšie na získanie. Aj keď sa zdá, že banky ich požičajú každému, bezúčelové spotrebné úvery nie sú len tak ľahko získateľné ako sa zdá. Okrem potvrdenia o plate musíte mať aj čistú finančnú minulosť a byť bez neuhradených záväzkov po splatnosti. Taktiež sa na schválenie čaká niekoľko dní.

Za to získate odmenu v podobne úroku od 10 do 13%, splatnosť až na 7 rokov a limit do 20 000 Eur.

Ak si z nejakého dôvodu nemôžete alebo nechcete požičať v banke, tak úvery na čokoľvek sú aj v ponuke nebankových subjektov. V podstate ide o pôžičky bez dokladovania účelu s tým, že pri určitých sumách nie je nutné dokladovať ani príjem. Ak si požičiavate napríklad do 500 Eur, vystačíte si len s občianskym preukazom a do hodiny môžete mať úver schválený. Pokiaľ si chcete požičať viac, musíte už dokladovať príjem, prípadne si nájsť ručiteľa alebo ručenie.

Nebankové subjekty majú ale kratšiu splatnosť, maximálne 48 mesiacov a vyššie úroky, od 20 % ročne vyššie. Pre tých, čo majú záujem o viac peňazí, môžu banky aj nebankovky osloviť úvermi so založením nehnuteľnosti. Tiež ide o úvery na čokoľvek, avšak majú dlhšiu splatnosť a vďaka založeniu nehnuteľnosti aj nižší úrok. Pri týchto pôžičkách si ale dajte pozor najmä na to, aby ste ich vedeli bez väčších problémov splatiť, pretože prísť o strechu nad hlavou je zlé.