Úvery online – ako získať finančný úver

Úvery online
fancycrave1 / Pixabay
Úvery online dnes už patria medzi bežné spôsoby, ako získať finančný úver. Získať sa dajú aj v bankách, ale aj v nebankových spoločnostiach. V bankách sa skôr jedná o online žiadosti o úver, kde uvediete všetky svoje osobné údaje, plus o akú pôžičku máte záujem. Funguje to tak, že na internetových stránkach bánk vyplníte dotazník a odošlete ho na spracovanie. To sa deje pomerne rýchlo a následne budete vyzvaný na doloženie všetkých potrebných dokladov.

Sú to najmä potvrdenia o príme a o zamestnaní, ako aj doklady vašej totožnosti. Pokiaľ máte v tejto banke svoj osobný účet a ešte lepšie aj internet banking, tak tieto doklady nemusíte ani predkladať, čo celý proces ešte viac predĺži. Potom môžete využiť viacero bežných pôžičiek. Do 25 000 eur nemusíte úver založiť nehnuteľnosťou. Doba splatnosti je najviac desať rokov. Výška úrokov začína od 8,9 percent, ale ich presná výška však záleží od viacerých faktorov.

Úvery online v nebankových spoločnostiach fungujú trochu inak, najmä čo sa týka potreby predložiť niektoré doklady. Pokiaľ sa zaujímate o úvery, kde nie je treba nič dokladovať, tak vám stačí len občiansky preukaz, ale v tomto prípade sa musíte pripraviť na to, že si veľkú sumu nepožičiate. Jedná sa len o desiatky eur. Navyše je splatnosť úveru len niekoľko dní, ale výška úrokov dosahuje niekoľko desiatok percent. Ak chcete vyššie sumy, musíte mať príjem.

Jedná sa o príjem zo zamestnania, z podnikania, prípadne ho môžete nahradiť aj potvrdením o poberaní dôchodku. Na internetovej stránke spoločnosti si za pár sekúnd pomocou úverovej kalkulačky vyrátate viacero možností koľko bude vaša splátka. Podľa toho si potom budete žiadať pre vás ten najoptimálnejší úver. Takéto úvery online bez ručenia nehnuteľnosťou sa dajú získať do hodnoty 25000 eur pri veľmi dobrom úročení, ktoré začína už od 7,59 percent.