Výhodná pôžička

Zmluvy o pôžičke
777546 / Pixabay

Výhodná pôžička je asi snom každého, kto si chce požičať, či už v banke, alebo v nebankovej spoločnosti. Záleží však na tom, čo sa pod pojmom výhodná pôžička myslí. Väčšinou je to samozrejme čo najmenší rozdiel medzi celkovo zapletenou sumou za pôžičku a samotnou pôžičkou. Najzákladnejším ukazovateľom je výška úrokov, keďže práve oni sa podieľajú na výške splátok najviac. No netreba zabúdať ani na rôzne poplatky, ktoré náklady tiež zvyšujú. Preto odporúčam vždy pred podpísaním zmluvy o pôžičke spraviť si prieskum, pri ktorom sa dá zistiť, ktorá pôžička je naozaj tá najvýhodnejšia.

Čiže si určite jednu sumu, ktorú si chcete požičať a rovnakú dobu splatnosti a dajte si na základe týchto parametrov spraviť záväzné ponuky u viacerých poskytovateľov. No a podľa týchto výsledkov potom ľahko zistíte ktorá pôžička je tá najlepšia. Ako sme už spomínali, okrem úrokov si ale všímajte aj iné náklady.

V banke začína bežný úrok pri spotrebných úveroch od 8,9 percenta. Pokiaľ nechcete ručiť nehnuteľnosťou, môžete získať najviac 25 000 eur, pričom doba splatnosti je maximálne desať rokov. Musíte však predložiť potvrdenie o výške prímu a niekedy aj doklad o pracovnom pomere na dobu neurčitú. Ručenie sa v tomto prípade nahrádza podpisom zmenky, prípadne spoluručiteľom. Výhodná pôžička je však aj hypotéka, kde úrok môže byť už od 3,5 percenta.

V nebankových spoločnostiach sa zase môže výhodná pôžička získať hlavne pri spotrebných účelových úveroch. Tieto si viete zabezpečiť priamo v predajni, kde si tovar vyberiete. Potom spolu s predavačom vyplníte žiadosť o pôžičku a odošlete ju na schválenie. Odpoveď príde za pár minút. Pokiaľ je kladná, prvú splátku zaplatíte hneď v predajni a ostatné potom vo forme splátok. Výška úrokov môže byť menej ako desať percent a doba splatnosti do jedného roka.